Οι ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ στο παραπάνω τηλέφωνο η μέσω eimail και στα κινητα 6945245079-6972024508

ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑΣΙΑΣ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ και σε ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ για τον ΝΑΥΣΙΘΟΟ(ΝΙΟΒΕΙΑ 2012)

Συνεχίζονται οι καλές εμφανίσεις των κολυμβητών του ΝΑΥΣΙΘΟΟΥ.
4 ΜΕΤΑΛΛΙΑ και 3 συμμετοχές σε τελικούς open στα 30α ΝΙΟΒΕΙΑ 2012

Στην Θεσσαλονίκη αυτή τη φορά ταξίδεψαν το Σαββατοκύριακο 7 και 8 Απριλίου οι αθλητές της Αγωνιστικής ομάδας του Συλλόγου όπου συμμετείχαν σε μία από τις σημαντικότερες κολυμβητικές συναντήσεις με τους καλύτερους αθλητές από 6 χώρες(ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ-ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ-ΚΥΠΡΟ-ΣΚΟΠΙΑ και ΕΛΛΑΔΑ).
Στους αγώνες 'ελαβαν μέρος πάνω από 500 αθλητές 'ολων των αγωνιστικών ηλικιών (open) .Στα πρωινά αγωνίσματα οι βραβεύσεις έγιναν ανα κατηγορία, ενώ το απόγευμα προκρίνονταν οι 8 καλύτερες επιδόσεις Ανδρών και Γυναικών.
Από αγωνιστικής πλευράς ξεχώρισαν οι Κουσουνής και Αργαλίας με συμμετοχή σε 3 απογευματινούς τελικούς ενώ κατέκτησαν και 4 μετάλλια στις κατηγορίες τους.
Αναλυτικά οι διακρίσεις:
  • ΑΡΓΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ: Χάλκινο μετάλλιο στα 400 ελεύθερο Παίδων(4.24.99   ) και 7ος στον απογευματινό τελικό των Ανδρών στο ίδιο αγώνισμα.Αργυρό μετάλλιο στα 1500 ελεύθερο Παίδων και 4ος στην Γενική κατάταξη των Ανδρών(17.23.69).
  • ΚΟΥΣΟΥΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ: 2 Χάλκινα μετάλλια στα 50(27.25) και 100 πεταλούδα(1.00.02) Παίδών και 6η θέση στον απογευματινό τελικό των Ανδρών.

• Την 7η και 8η θέση κατέλαβε ο Σπύρος Ριγανάς στα 100 και 50 μέτρα πρόσθιο αντίστοιχα της κατηγορίας εφήβων. Ενώ 7η ήταν η Μορφακίδου στα 50 πρόσθιο Νεανίδων.
  • Πρώτη στην ηλικία της ήταν και  δωδεκάχρονη Μουχλιανίτη Κων/να που ήταν η μικρότερη αθλήτρια που συμμετείχε στα 400 και 800 ελεύθερο.
  • Στήν 7η θέση βρέθηκε και ο Χρύσανθος Μέριανος στο 50 ελεύθερο Παμπαίδων Α.
Ένα δυνατό Αγωνιστικό τέστ αποτέλεσαν οι αγώνες και για τους άλλους αθλητές του συλλόγου που συμμετείχαν(Καββαδίας -Σαμοίλης και Μανέτα) ακόμη και αν δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποια διάκριση.
Στους Αγώνες 'ελαβε μέρος και η Αθλήτρια του συλλόγου Παπαπαγεωργίου Αεξάνδρα που έχει παραχωρηθεί με υποσχετική στον Ηρακλή.
Συγχαρητήρια για μία ακόμη φορά σε όλους τους Κερκυραίους κολυμβητές που συνεχίζουν να αγωνίζονται και να φέρνουν επιτυχίες παρά τα προβλήματα και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν.